INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK YOUTUBE GOOGLE PLUS PINTEREST ATA'YI ZİYARET

CERRAHİ KLİNİK

Op .Dr. Şaban BEYAZPINAR’ın sağlık sitesi

+90 532 295 12 89

ANASAYFA CERRAHİ ENDOSKOPİ-KOLONOSKOPİ MERAK EDİLENLER İLETİŞİM

© 1997 - 2017 CERRAHİ KLİNİK Her hakkı saklıdır.

DesignED by Şaban BEYAZPINAR M.D.

 Genel Cerrahinin anal bölge ile ilgili hastalıkları ile ilgilenen dalının adı Proktolojidir. Bu bölgenin hastalıkları çoğu kez yerleşim alanı nedeni ile insanlar tarafından saklanan ve gizlenen hastalıklardır. Utanma ve sıkılma duyguları ve çoğu kez ayıp karşılanması nedeni ile bu hastalıklar gizli kalır. Erken aşamada tedavi ve müdahale edilse idi çok kolay iyileşebilecek hastalıklar geç kalınması nedeni ile çok daha zor iyileşmekte ve tedavileri de bir o kadar zor olmaktadır. Hastalar bize bazı yakınmalar ile müracaat ederler.

Anal bölge hastalıklarının başında Hemoid ( Basur ) hastalığı gelir ve yüzyıllardır tıp biliminin en fazla uğraştığı hastalıklardan biridir. Hemen her yaş gurubunda rastlanır, pek çok çeşidi bulunmaktadır ve tedavileri de bir o kadar çok sayıdadır. Günümüzde çağdaş yaşam biçiminin getirdikleri ve beslenme alışkanlıklarında ortaya çıkan değişimler nedeni ile eskiye oranla çok daha fazla karşılaştığımız hastalıklardan biridir. Son derece basit koruma önlemleri ile bu hastalıkla kolayca başa çıkılabilir.

Hemoroid hastalığı
hakkında kısa ve
yararlı bilgiler
ile tedavisi
ile ilgili özet
bir rehber
için tıklayın...


Basit ancak hayatımızı bazen cehenneme çeviren anal çatlak (fissür)  hastalığı kolay ve basit tedaviler ile sorun olmaktan çıkabilir.

ANAL FİSSÜR


Anal ve perianal bölge abseleri ve tedavileri hakkında kısa bir yazı.

ANAL VE PERİANAL ABSE


Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan kanser nadir de olsa anal bölgede de gözlenmektedir. Anal kanserler çoğunlukla ihmal edilen ve gözden kaçan kanser çeşitlerindendir.


Anal bölge hastalıkları içinde cerrahinin en çok sorun yaşadığı ve hastaların memnuniyet düzeyinin en düşük olduğu hastalık gurubu Anal ve Perianal Fistüller olmaktadır.

PERİANAL FİSTÜLLER


PROKTOLOJİ - ANAL BÖLGE HASTALIKLARI

HEMOROİD HAKKINDA KISA KISA BİLGİLER ANAL KANSERLER