INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK YOUTUBE GOOGLE PLUS PINTEREST ATA'YI ZİYARET

CERRAHİ KLİNİK

Op .Dr. Şaban BEYAZPINAR’ın sağlık sitesi

+90 532 295 12 89

ANASAYFA CERRAHİ ENDOSKOPİ-KOLONOSKOPİ MERAK EDİLENLER İLETİŞİM

ÖZGEÇMİŞİM  ( CV )

1. 4 Ocak 1964 yılında yetiştirdiği değerli insanlarla gurur duyduğum, özvatanım, “memleketim” Rize’de doğdum.

2. 1969 – 1974 yıllarında ilkokulu Rize’de, 1975 – 1981 yıllarında orta öğrenimimi Ankara’da çeşitli devlet okullarında pekiyi derece ile tamamladım.

3. 1981 – 1982 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Makineleri Bölümünde 1 yıl okuduktan sonra, 1982 yılında tarihi ile köklü ve geçmişi ile şanlı Askeri Tıbbiye olarak bildiğimiz GATA Askeri Tıp Fakültesine girdim.

4. 1989 yılında okumaktan ve mensubu olmaktan onur ve gurur duyduğum GATA Tıp Fakültesinden pekiyi derece ile mezun oldum.

5. 1989 – 1990 yıllarında GATA’da çeşitli kliniklerde stajyer pratisyen hekim olarak 1 yıl kurs gördükten sonra, 1990 – 1992 yıllarında KKTC’de 28. Mot. P. Tüm. K.lığı bünyesinde bulunan 90 Yataklı Seyyar Cerrahi Hastanede Baştabip olarak 2 yıl görev yaptım.

6. 1991 yılında TUS sınavını kazanmamı müteakiben 1992 yılında Ülkemizin en köklü, en eski ve ilk kurulan genel cerrahi kliniği olan, GATA Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığında  İhtisasıma ( Uzmanlık Öğrenciliği) başladım.

7. Uzmanlık Öğrenciliğim sırasında Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı bünyesinde kurulmuş olan Transplantasyon ekibinde, Laparoskopik (Girişimsel Endoskopi) Cerrahi ekibinde de yer aldım ve Yoğun Bakım ünitesinde çalıştım. İhtisasım süresince İlk Yardım ve Acil Tıp Basic – I ve Basic – II kursları ve Acil Tıp ileri Yaşam Desteği (Advanced) kursuna katılarak başarı ile tamamladım. 1996 yılında Türkiye’de açılmış ilk Microcerrahi kursuna katılarak Mikrocerrahi sertifikası ve aynı yıl Endoskopi-Kolonoskopi sertifikası aldım.

8. 1996 yılında Genel Cerrahi uzmanlığımı aldıktan sonra 1996 yılı Ekim ayından 2003 yılı Mayıs ayına kadar Elazığ Askeri Hastanesi Genel Cerrahi Klinik Şefliği ve Acil Servis Şefliği görevlerini yürüttüm. Oluşturduğum ekibimle birlikte terörle mücadele ve rutin poliklinik hizmetleri sonucunda sayısı binlerle ifade edilen müdahalelerde bulunup, operasyonlar gerçekleştirirken genç Mehmetçik’lerimizin sağlığına kavuşmalarına ve hayata yeniden tutunmalarına bir tutam olsun katkı sağlayıp; ülkesini ve milletini seven ve onun için canını vermekten çekinmeyen cengaverlere hayat vererek; savaş cerrahisinde deneyim sahibi ve ülkemizin en tecrübeli Savaş Cerrahlarından biri oldum.

9. 1996-2002 yılları arasında Elazığ’da aynı zamanda muayenehane hekimi olarak Cerrahi Klinik adından bir out-patient klinik kurdum ve sadece resmi görevim nedeni ile çalıştığım Elazığ Asker Hastanesi’ndeki askeri hastalara değil, muayenehanem sayesinde yörenin sivil halkına da sağlık hizmetlerinde hem yardımcı hem de destek olmaya çalıştım.

10. Mayıs 2003 tarihinde TSK’dan emekli oldum.

11. 1 yıl süre ile Vatan Hastaneler Grubu içinde bulunan Edirne Keşan Vatan Hastanesi’nde tam zamanlı Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştım.

12. 2,5 yıl süreyle Nevşehir Yimpaş Çağrı Hastanesinde Genel Cerrahi Servisi, Acil Servis ve Endoskopi-Koloproktoloji Ünitesinin sorumlusu  tam zamanlı Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştım.

13. 2005-2006 yılında yaklaşık 1 yıla yakın bir süre Konya Ereğli Özel GSM Sağlık Hastanesinde tam zamanlı Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştım

14. 2007-20013 yılları arasında Bolu Özel Çağsu hastanesinde  tam zamanlı Genel Cerrahi Uzmanı, Acil Servis sorumlusu ve Endoskopi Ünitesi sorumlusu olarak çalıştım.

15. 2013 yılından beri Bolu Özel Fatma Hatun Hastanesinde tam zamanlı Genel Cerrahi Uzmanı ve Endoskopi Ünitesi sorumlusu olarak çalışmaktayım.

16. Yaklaşık 20 yıllık Endoskopi ve Kolonoskopi deneyimine sahibim.

17.  Türk Tabipler Birliği, Türk Cerrahi Derneği, Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Kolom ve Rektum Cerrahisi Derneği, Meme Dernekleri Federasyonu, Türk Fleboloji Derneği’nin aktif üyesiyim.

18. Yaklaşık 15 yıl boyunca çeşitli illerde (ELAZIĞ, EDİRNE, NEVŞEHİR, KONYA EREĞLİ ve BOLU ) yerel radyo ve televizyonlarda sağlık-toplumsal içerikli “REÇETE” adında canlı programlar yaptım. Aynı zamanda yerel gazetelerde “Yansımalar” ve “Olaylar ve Yansımalar”  adı altında günlük yazılarım yayınlandı.

19. 1997 yılında mesleki deneyim ve bilgi birikimlerimi meslektaşlarımla ve ülkemizin insanı ile paylaşmak üzere “cerrahiklinik.com” adında, tüm içeriği tarafımdan hazırlanan ve düzenlenen, bir web sitesi kurdum ve hemen ardından adı geçen web sitesi aynı yıl gazeteler tarafından Türkiye’nin en iyi 5 sağlık sitesinden biri olarak seçildi.

20. İyi derecede İngilizce bilirim.

21. Evliyim ve 17 yaşında bir erkek çocuk babasıyım.CEP TEL: 0532 295 12 89

WEB: www.cerrahiklinik.com

           www.beyazpinar.com

E-Posta: saban@beyazpinar.com

               beyazpinar@yahoo.com

               beyazpinar@hotmail.com


© 1997 - 2017 CERRAHİ KLİNİK Her hakkı saklıdır.

DesignED by Şaban BEYAZPINAR M.D.

ÜYE OLDUĞUM DERNEKLER VE KURULUŞLAR:

TÜRK CERRAHİ DERNEĞİ TÜRK KOLON VE REKTUM CERRAHİSİ DERNEĞİ MEME DERNEKLERİ FEDERASYONU FLEBOLOJİ DERNEĞİ SAGES -SOCIETY OF AMERICAN GASTROINTESTINAL AND ENDOSCOPIC SURGEONS ULUSAL TRAVMA VE ACİL CERRAHİ DERNEĞİ ULUSAL ENDOSKOPİK-LAPAROSKOPİK CERRAHİ DERNEĞİ EUROPEAN SOCIETY OF COLOPROCTOLOGY