INSTAGRAM TWITTER FACEBOOK YOUTUBE GOOGLE PLUS PINTEREST ATA'YI ZİYARET

CERRAHİ KLİNİK

Op .Dr. Şaban BEYAZPINAR’ın sağlık sitesi

+90 532 295 12 89

ANASAYFA CERRAHİ ENDOSKOPİ-KOLONOSKOPİ MERAK EDİLENLER İLETİŞİM
  • Memenin lenf sistemi, enfeksiyonla mücadeleye yardımcı olan bir yapıdır.
  • Lenf düğümlerinden ve lenf damarlarından oluşan geniş bir ağdır.
  •  Koltuk altında, köprücük kemiğinin üstünde, göğüs kemiğinin arkasında ve vücudun diğer bölümlerinde bulunan lenf düğümleri, lenfatik sistemde olabilecek zararlı maddeleri yakalamakta ve lenf damarları aracılığı ile vücuttan güvenli bir şekilde uzaklaştırmaktadır.

© 1997 - 2017 CERRAHİ KLİNİK Her hakkı saklıdır.

DesignED by Şaban BEYAZPINAR M.D.

MEME HASTALIKLARI

Kadınların en önemli korkularından biri: “Göğsümde bir sertlik, yumru, şişlik, beze, yağ topağı tesbit ettim, acaba ben kanser miyim?”

Bu ve bunun gibi durumlarda insanoğlunun hatalı bilgileri maalesef durumu bazen içinden çıkılmaz hale getirmektedir. Meme hastalıkları ile ilgili karşılaşılan hatalar bazen kalıplaşmış fikirlerin oluşmasına ve ön yargılara neden olmaktadır. Biz bunlara efsaneleşmiş hatalar diyoruz.

Ben kanser miyim? Bu soru hemen her insanın hayatında en az bir kez kendine sorduğu bir sorudur.

Bu ve benzeri soruların çeşidi ve sayısı çoğaltılabilir. Ancak, asla unutulmamalıdır, bu soruların yanıtlarını sadece doktorlar verebilir. Komşularınız, arkadaşlarınız, akrabalarınız, tanıdıklarınız ve dostlarınız değil, en yakınınızda ulaşabileceğiniz doktorlar yanıt verebilirler. Meme kanseri ile ilgili merak ettiğiniz özet bilgiler için tıklayın…